Podle čeho si vybrat kaši a na co si dát pozor?

Podle čeho si vybrat kaši a na co si dát pozor?

Existuje řada instantních kaší, které jsou hotové během pár minut a dodají tělu vše potřebné. Nemusíte zůstat jen u běžné ovesné kaše, vyzkoušejte pohankovou nebo rýžovou a nebudete litovat. Podle čeho takové kaše vybírat a na co si dát pozor?


Kolostrum jako podpora funkce imunitního systému?

Kolostrum jako podpora funkce imunitního systému?

Kolostrum neboli mlezivo je první mléko, které produkují matky savců první dny po porodu. Kolostrum je nutričně bohaté a obsahuje řadu cenných látek jako bílkoviny laktoferin nebo imunoglobuliny, které se podílí na podpoře imunitního systému.


Probiotika

Probiotika

Probiotika jsou živé organismy, které pozitivně ovlivňují složení našeho střevního mikrobiomu. Jejich zdrojem mohou být zakysané mléčné výrobky nebo jiné fermentované potraviny nebo je můžeme získat cestou suplementů.


Quercetin

Quercetin

Quercetin je jeden z nejlépe prostudovaných bioflavonoidů. To jsou látky s řadou pozitivních účinků na lidské zdraví. U quercetinu se jedná o antioxidační, protizánětlivé či hypoalergenní účinky. Quercetin je jeden z nejvíce rozšířených antioxidantů ve stravě a hraje důležitou roli v boji proti volným radikálům, které se podílí na vzniku chronických onemocnění.


Vitamin D3 a jeho účinky

Vitamin D3 a jeho účinky

Vitamín D je v současné době jeden z nejdoporučovanějších doplňků stravy. Není divu, má celou řadu pozitivních účinků a naše populace ho má obecně málo. Vitamin D patří do skupiny vitamínů rozpustných v tucích.


Jak na kvasinkovou infekci

Jak na kvasinkovou infekci

Spolu s dalšími mikroorganismy pomáhají v závěrečných fázích trávení. Za normálních okolností tvoří asi desetinu střevní flóry, přičemž se vyskytují především v tlustém střevě - tenké střevo je mikroorganismy osídleno minimálně. Kvasinky jsou s ostatními bakteriemi v rovnováze, ta se však může snadno narušit. Antibiotika, hormonální změny, antikoncepce, příliš mnoho cukru v potravě, alkohol či stres, křehkou rovnováhu v našem těle nejednou poškodí a způsobí přemnožení kvasinek. Kvasinky pak osídlují tenké střevo, dostávají se do krve a jsou zanášeny do různých orgánů, což může být pro organismus velmi nebezpečné.


Berberin a jeho účinky na organismus

Berberin a jeho účinky na organismus

Berberin je sloučenina získávána z různých druhů rostlin. Berberin patří mezi nejúčinnější přírodní doplňky stravy. Má velmi mnoho blahodárných účinků na naše zdraví a dokáže ovlivňovat pochody probíhající v lidském těle přímo na molekulární úrovni. Berberin například snižuje glykémii (cukr v krvi), pomáhá při hubnutí a zlepšuje zdraví srdce. Blahodárné účinky Berberinu na lidské zdraví jsou potvrzeny i mnohými odbornými studiemi.


Jak nám probiotika můžou pomoci

Jak nám probiotika můžou pomoci

Nejpřirozenějším přístupem k obnovení rovnováhy střevní flóry by mělo být použití přirozeně se vyskytujících mikroorganismů. Vynikajícím a potenciálním druhém mezi Lactobacillus jsou Bacillus coagulans. Tento druh vytváří spóry, které po aktivaci v kyselém prostředí žaludku mohou klíčit a množit se ve střevě, produkují příznivou L (+) formu kyseliny mléčné a účinně brání růstu patogenů.


Black seeds a jeho účinky na organismus

Black seeds a jeho účinky na organismus

Black seed nebo Černý kmín je rostlina, kterou lidé používají k výrobě léků již více než 3300 let. Lahvička oleje z černého kmínu byla dokonce nalezena iv hrobce krále Tuthanchamóna - pro použití v posmrtném životě. Není žádným překvapením, že olej z černého kmínu byl také používán v ajurvédské a čínské tradiční medicíně po tisíce let právě pro nespočetný seznam účinků, označovaný také jako "lék na všechny věci".

Další

ISO 22000:2018

Kvalita, kterou si zasloužíte
Certifikovaná výroba dle ISO 22000:2018