🎁 Vyberte si dárek dle výše vašeho nákupu v 1. kroku košíku   ||  💰 Zaregistrujte se, a získejte 10% slevu na každou objednávku

Juicy Greens Forte Mix 240 g

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (3)Počet hvězdiček je 4 z 5

Cena
529 Kč s DPH

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Citron Zelené jablko Malina

Greens Forte Mix je směs zelených potravin, adaptogenů z rostlinných zdrojů v podobě asijských hub používaných již po staletí v Číně a Japonsku. Obsahuje důležité vitamíny a minerální látky z přírodních zdrojů podílející se na antioxidačních procesech v lidském těle, aminokyseliny fungující jako startér mnoha procesů v našem organismu a neposlední řadě i vysokou dávku citrusových bioflavonoidů. Více

Mladý ječmen, tato zelená potravina je bohatá na různé vitamíny, minerální látky, antioxidanty a další bioaktivní látky. Chlorella v doplňcích stravy nabízí synergický účinek díky unikátním nutričním profilům každé ze svých složek. Mladý ječmen je mladá rostlina ječmene setého, kterou používaly již naše prababičky. Z rostliny je sklizen jen zelený výhonek. Taková rostlina ječmene setého totiž obsahuje nejvyšší množství biologicky aktivních látek. Ječmen obsahuje chlorofyl, železo, kyselina listovou a vitamín C. Mladý ječmen obsahuje 4x více vápníku, než je v mléce, 22x více železa než ve špenátu. Obsahuje také esenciální aminokyseliny, více než 12 minerálních látek a 13 různých vitamínů (včetně vitamínu K). Právě zásluhou tohoto složení se mladý ječmen v posledních letech stal velmi vyhledávaným u spotřebitelů orientovaných na aktivní životní styl. 
GreenFood Nutrition Mladý ječmen neobsahuje lepek.

Spirulina je mikroskopická sladkovodní sinice, která přirozeně obsahuje větší množství důležitých živin a fytonutrientů. Kromě toho, živiny poskytnuté tělu Spirulinou, jsou lépe vstřebávány tělem. Obsahuje totiž mimo jiné vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, vitamin C, vitamin D, vitamin A a vitamin E, karoteny a vysoký obsah chlorofylu. Chlorofyl je rozpustný v tucích a dává rostlinám jejich typickou barvu. V naší potravě je chlorofyl mimo jiné důležitý a bohatý zdroj hořčíku. Příjem spiruliny je pro vegany velmi vhodný, protože jde také o bohatý zdroj železa. Denní dávku jsme stanovili nižší, s ohledem na to, aby nedošlo k předávkování např. železem. Proto je možné naši Spirulinu užívat i v dlouhodoběji. Naše Spirulina pochází z kvalitního zdroje, neobsahuje (ověřeno laboratorním testem) těžké kovy, ani mikrocystiny (jedovaté látky produkované sinicemi), které mohou mít ničivý dopad na játra, ledviny i mozek. Sdělení francouzského ANSES v roce 2017 vyjádřilo znepokojení nad tím, že doplňky stravy se spirulinou mohou být kontaminovány mikrocystiny. Světová zdravotnická organizace mikrocystiny zařadila na seznam potencionálně karcinogenních látek. 

Chlorella, tato zelená potravina je bohatá na různé vitamíny, minerální látky, antioxidanty a další bioaktivní látky. Chlorella v doplňcích stravy nabízí synergický účinek díky unikátním nutričním profilům každé ze svých složek. Chlorella je mikroskopická jednobuněčná řasa, která se vyskytuje ve shlucích nebo jednotlivě ve slané i sladké vodě. Je to typická zelená potravina, která pochází z Asie, kde je velmi ceněná pro vysoký obsah bílkovin a celé řady dalších živin. Chlorella je jeden z nejkomplexnějších potravinových zdrojů na světě. Přirozeně obsahuje velký rozsah nutrientů a fytonutrientů (aminokyselin, chlorofylu, beta-karotenu, draslíku, fosforu, biotinu, hořčíku, vitamínu B) a má největší obsah chlorofylu ze všech rostlin na Zemi. Chlorofyl je rozpustný v tucích a dává rostlinám jejich typickou barvu. V naší potravě je chlorofyl důležitý a bohatý zdroj hořčíku, jehož funkce zahrnují stovky enzymatických pochodů v těle. Její příjem je pro vegany zásadní, protože se jde o bohatý zdroj železa.

Methionin a cystein vyrobené fermentací z kukuřice představují moderní, ekologicky šetrnou metodu výroby těchto důležitých aminokyselin. Díky vysoké čistotě a kvalitě jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají kvalitní doplňky stravy. Methionin a cystein jsou esenciální aminokyseliny, které hrají klíčovou roli v mnoha biologických procesech v těle. Obě tyto aminokyseliny obsahují síru, což je činí důležitými pro syntézu proteinů a dalších biologicky aktivních molekul.

Methionin patří do skupiny základních aminokyselin, které tvoří bílkoviny. Methionin si lidský organismus nedokáže sám vytvořit a musí jej přijímat z potravy. V potravinách jej nalezneme sýru ricotta, hovězím mase, tofu či v tuňákovi. Methionin je podstatnou součástí keratinu, základního stavebního kamene vlasů a nehtů. Methionin také zasahuje do biosyntézy bílkovin, cysteinu, kreatinu a karnitinu. Methionin je skutečně ideálním pomocníkem pro přenos a výchozí látkou pro jiné aminokyseliny. 

Cystein se řadíme mezi neesenciální aminokyseliny, což znamená, že lidské tělo si je může vytvořit a tím i částečně nahradit jiné zdroje. Tato aminokyselina vzniká v játrech, kde je podpořena vitamínem B6 nebo látkami obsahujícími síru. Cystein spolutvoří i jiné, pro lidský organismus prospěšné látky. Jednou z nich je například Glutathion, který je považován za jeden z nejsilnějších antioxidantů v našem těle. Cystein najdeme v mnoha potravinách obsahující bílkoviny, dále pak ve vaječných žloutcích, cibuli, česneku, v obilovinách, červené paprice nebo brokolici.

Reishi a ling zhi jsou dva různé názvy pro stejný houbový druh. Zatímco "Reishi" je japonské označení, "ling zhi" je používané v čínském jazyce. Reishi se používá v Číně i Japonsku již po dlouhá tisíciletí. Reishi (Ganoderma lucidum) je dřevokazná houba, rostoucí na odumřelých stromech nebo pařezech. V tradiční Číně je Reishi byla považována za tak vzácnou, že byla určena pouze pro císařskou rodinu. Reishi obsahuje široké spektrum bioaktivních látek. Mezi ně patří esenciální aminokyseliny, vitamíny skupiny B, minerální látky jako selen a železo, germánium, polysacharidy, triterpeny a další.
Když se u doplňku stravy se Reishi uvádí, že obsahuje 30% polysacharidů, znamená to, že téměř třetina obsahu extraktu z hub Reishi je tvořena polysacharidy. Polysacharidy jsou dlouhé řetězce sacharidových molekul, které mají různé biologické vlastnosti. Standardizace extraktu zajišťuje, že obsahuje přesně 30% polysacharidů, což přináší konzistentní kvalitu produktu. Standardizace rovněž znamená, že produkt prochází přísnými testy a kontrolami, aby bylo zajištěno, že obsah polysacharidů odpovídá deklarované hodnotě.

Shiitake, známý také jako houževnatec jedlý (Lentinula Edodes), je druh houby pocházející z Japonska. V této oblasti je po tisíce let velmi oblíbená. Existují záznamy o Shiitake sahající až do doby před 2000 lety. V Japonsku je shiitake často nazýván "elixírem života" kvůli svému obsahu polysacharidové vlákniny, přírodnímu zdroji β-glukanů (lentinany), eritadeninu a dále obsahu vitamínů B2, B6 a D, provitamínu D2, mědi, selenu, kyseliny pantothenové, zinku a manganu.
Když se u doplňku stravy se Shiitake uvádí, že obsahuje 30% polysacharidů, znamená to, že témeř třetina obsahu extraktu z hub Shiitake je tvořena polysacharidy. Polysacharidy jsou dlouhé řetězce sacharidových molekul, které mají různé biologické vlastnosti. Standardizace extraktu zajišťuje, že obsahuje přesně 30% polysacharidů, což přináší konzistentní kvalitu produktu. Standardizace rovněž znamená, že produkt prochází přísnými testy a kontrolami, aby bylo zajištěno, že obsah polysacharidů odpovídá deklarované hodnotě.

Acerola (Malpighia emarginata) je tropický keř nebo malý strom původem z Karibiku, Střední a Jižní Ameriky. Plody aceroly, často nazývané také jako barbadoská třešeň nebo západoindická třešeň, jsou malé, červené bobule. Acerola je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C. Obsah vitamínu C v plodech aceroly je mnohem vyšší než v pomerančích a dalších citrusových plodech. Kromě vitamínu C obsahují plody aceroly i další bioaktivní sloučeniny, jako jsou karotenoidy, antokyany a flavonoidy, které mohou synergicky podporovat účinky vitamínu C. Vitamín C z přirozených zdrojů, jako je acerola, je často lépe vstřebatelný v těle než syntetické formy vitamínu C.
Standardizovaný extrakt z aceroly znamená, že extrakt byl upraven a testován, aby obsahoval specifické množství účinné látky, v tomto případě 25 % vitamínu C. Standardizace zajišťuje, že každý dávka extraktu poskytuje konzistentní množství vitamínu C.

Rutin patří mezi bioflavonoidní glykosidy. Nachází se v různých rostlinách, nejčastěji ve vysokých koncentracích v pupenech a květech jerlínu japonského (Sophora japonica). Rutin je známý pro své biologické vlastnosti. Bioflavonoidy jsou látky, které některému ovoci a zelenině dodávají chuť a barvu. Najdeme jej v jablečné slupce, pohance, routě vonné, citrusových plodech a černém čaji. 
Hlavním zdrojem rutinu jsou pupeny Sophora Japonica. Rutin je extrahován a koncentrován, aby dosáhl požadované čistoty 95 %. Pupeny jerlínu japonského jsou sklizeny a následně sušeny, aby se zachovala jejich bioaktivní složky. Sušené pupeny jsou zpracovány extrakcí pomocí rozpouštědel, aby se získal rutin. Získaný extrakt je dále čištěn a koncentrován, aby obsahoval 95 % rutinu. Pokud se u doplňku stravy uvádí, že obsahuje extrakt rutin s koncentrací 95%, vypovídá to o vysoké čistotě a standardizaci. Standardizace extraktu zajišťuje, že obsahuje přesně 95 % rutinu, což přináší konzistentní kvalitu produktu. Standardizace rovněž znamená, že produkt prochází přísnými testy a kontrolami, aby bylo zajištěno, že obsah odpovídá deklarované hodnotě.

Bisglycinát zinečnatý je chelátová forma minerální látky zinku, kde je zinek vázán na dvě molekuly aminokyseliny glycinu. Tato forma chelátu je navržena tak, aby zlepšila absorpci a biologickou dostupnost zinku v těle. Chelátování je proces, při kterém je minerální látka vázána na organickou molekulu, což umožňuje lepší transport a využití tohoto minerálu v těle. Tím, že je zinek je vázán na dvě molekuly glycinu vytváří stabilní chelátový komplex. Tato struktura chrání zinek před interakcemi s jinými látkami v trávicím traktu, které by mohly snížit jeho absorpci. Je populární volbou pro doplnění zinku právě kvůli své vysoké absorpci a šetrnosti k žaludku. Bisglycinát zinečnatý je nejčastěji dostupný v doplňcích stravy ve formě kapslí, které zajišťují jeho přesné dávkování. Bisglycinát zinečnatý je vysoce vstřebatelný. Tato forma zinku je šetrná k žaludku a způsobuje méně vedlejších účinků ve srovnání s anorganickými formami zinku. Bisglycinát zinečnatý poskytuje vyšší biologickou dostupnost, což znamená, že tělo může efektivněji využít tuto minerální látku. 

Selen Lalmin® je speciálně vyvinutý doplněk stravy, který obsahuje selen obohacený v kvasnicích. Lalmin® je ochranná značka společnosti Lallemand, která se specializuje na biotechnologii a výrobu kvasnic. Tento produkt je navržen tak, aby poskytoval dostupný zdroj selenu, který je nezbytný pro různé tělesné funkce. Pro výrobu Selen Lalmin® se používají kvasnice Saccharomyces cerevisiae, které jsou známé svými výživovými vlastnostmi. Kvasnice se pěstují v kontrolovaných podmínkách na živném médiu bohatém na cukry, minerální látky a další živiny. Během kultivace se k živnému médiu přidává selen ve formě seleničitanu sodného. Kvasnice tento selen absorbují a začleňují ho do své buněčné struktury. Tento proces se nazývá "biofortifikace". Kvasnice pokračují v růstu a fermentaci, během které se dále obohacují o selen. Fermentace probíhá za kontrolovaných teplot a dalších podmínek, které podporují optimální růst a obohacení. Po dokončení fermentačního procesu se kvasnice sklízejí, což zahrnuje separaci kvasnic z kultivačního média. Sklizené kvasnice se suší, aby se získal stabilní produkt s dlouhou trvanlivostí. Sušené kvasnice obohacené selenem se dále zpracovávají do požadované formy, například prášku, který je určen pro doplňky stavy. Selen obsažený v Lalmin® je biologicky dostupný, což může být výhodné pro ty, kteří preferují tento zdroj selenu. Selen Lalmin® je vhodný i pro vegany.

Balení: 240 g 
Počet dávek: 30
Doporučená denní dávka: 1x denně 1 dávku (1 odměrku 8 g) rozmíchejte v 300 ml vody a vypite. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Příchuť Jablko Malina Citrón
Složení v denní dávce 8 g RHP* 8 g RHP* 8 g RHP*
Chlorella 1500 mg ** 1500 mg ** 1500 mg **
Spirulina 1500 mg ** 1500 mg ** 1500 mg **
Mladý ječmen 1500 mg ** 1500 mg ** 1500 mg **
Reishi 500 mg ** 500 mg ** 500 mg **
Shiitake 500 mg ** 500 mg ** 500 mg **
Acerola 400 mg ** 400 mg ** 400 mg **
z toho Vitamín C 100 mg 125 % 100 mg 125 % 100 mg 125 %
Cystein 250 mg ** 250 mg ** 250 mg **
Methionin 250 mg ** 250 mg ** 250 mg **
Japonský jerlín 80 mg ** 80 mg ** 80 mg **
z toho Rutin 76 mg ** 76 mg ** 76 mg **
Vitamín E 12 mg 100 % 12 mg 100 % 12 mg 100 %
Zinek 10 mg 100 % 10 mg 100 % 10 mg 100 %
Citrusové bioflavonoidy 10 mg ** 10 mg ** 10 mg **
Lalmin® Selen 50 mcg 90 % 50 mcg 90 % 50 mcg 90 %

*RHP referenční hodnota příjmu, **RHP není stanovena

Složení:
Jablko: chlorella prášek (Chlorella vulgaris, rostlinná složka řasa-celá rostlina), spirulina prášek (Arthrospira platensis, rostlinná složka sinice), mladý ječmen prášek (Hordeum vulgare, rostlinná složka-tráva), glycin (plnivo), extrakt z reishi 30 % polysacharidů (Ganoderma lucidum, rostlinná složka houba-plodnice), extrakt z shiitake 30 % polysacharidů (Lentinula edodes, rostlinná složka houba-plodnice), aroma jablko, extrakt z aceroly s obsahem 25 % vitamínu C (Malpighia glabra L., rostlinná složka-bobule) , regulátor kyselosti-kyselina citrónová, cystein, methionin, jerlín japonský s obsahem 95 % rutinu (Sophora Japonica L., rostlinná složka-pupen), sladidlo: steviol-glykosidy, bisglycinát zinečnatý, maskovací aroma, vitamín E (DL-alfa-tokoferol), selen Lalmin® (inaktivní kvasnice s obsahem selenu), extrakt z citrusových plodů s obsahem 60 % bioflavonoidů (Citrus aurantium L., rostlinná složka-ovoce), ovocný prášek z jablka.
Malina: chlorella prášek (Chlorella vulgaris, rostlinná složka řasa-celá rostlina), spirulina prášek (Arthrospira platensis, rostlinná složka sinice), mladý ječmen prášek (Hordeum vulgare, rostlinná složka-tráva), glycin (plnivo), extrakt z reishi 30 % polysacharidů (Ganoderma lucidum, rostlinná složka houba-plodnice), extrakt z shiitake 30 % polysacharidů (Lentinula edodes, rostlinná složka houba-plodnice), aroma malina, extrakt z aceroly s obsahem 25 % vitamínu C (Malpighia glabra L., rostlinná složka-bobule), regulátor kyselosti-kyselina citrónová, cystein, methionin, jerlín japonský s obsahem 95 % rutinu (Sophora Japonica L., rostlinná složka-pupen), sladidlo: steviol-glykosidy, bisglycinát zinečnatý, maskovací aroma, vitamín E (DL-alfa-tokoferol), selen Lalmin® (inaktivní kvasnice s obsahem selenu), extrakt z citrusových plodů s obsahem 60 % bioflavonoidů (Citrus aurantium L., rostlinná složka-ovoce), ovocný prášek z maliny.
Citrón: chlorella prášek (Chlorella vulgaris, rostlinná složka řasa-celá rostlina), spirulina prášek (Arthrospira platensis, rostlinná složka sinice), mladý ječmen prášek (Hordeum vulgare, rostlinná složka-tráva), glycin (plnivo), extrakt z reishi 30 % polysacharidů (Ganoderma lucidum, rostlinná složka houba-plodnice), extrakt z shiitake 30 % polysacharidů (Lentinula edodes, rostlinná složka houba-plodnice), aroma lemon juice, extrakt z aceroly s obsahem 25 % vitamínu C (Malpighia glabra L., rostlinná složka-bobule), regulátor kyselosti-kyselina citrónová, cystein, methionin, jerlín japonský s obsahem 95 % rutinu (Sophora Japonica L., rostlinná složka-pupen), sladidlo: steviol-glykosidy, bisglycinát zinečnatý, maskovací aroma, vitamín E (DL-alfa-tokoferol), selen Lalmin® (inaktivní kvasnice s obsahem selenu), extrakt z citrusových plodů s obsahem 60 % bioflavonoidů (Citrus aurantium L., rostlinná složka-ovoce), ovocný prášek z citrónu. 

Upozornění: Doplněk stravy se sladidlem, rostlinnými extrakty, aminokyselinami, vitamíny a minerálními látky. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Nevhodné pro děti do 15 let. U starších 15 let, kojících a těhotných žen je vhodná konzultace s lékařem. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Minimální trvanlivost a šarže uvedena na obalu.

Celý výrobní proces je certifikován podle IFS Food. Proč jsme nahradili certifikaci ISO 22000:2018 za IFS Food?
IFS Food je celosvětově uznávaná certifikace bezpečnosti a kvality potravinových produktů určená pro audity kvality výrobních procesů a produktů. Jednotný mezinárodně uznávaný potravinový standard umožňuje zajistit celosvětově uznávanou konzistentní bezpečnost a nejvyšší možnou kvalitu potravin. Na tvorbě standardů IFS se podílely německé (HDE), francouzské (FCD) a italské (ANCC, ANCD) maloobchodní svazy ve spolupráci s výrobci.

O čem vypovídá IFS certifikace?

  • o vysoké kvalitě použitých surovin
  • o vysokém standardu skladování surovin
  • o maximální kvalitě celého procesu výroby
  • celosvětově zvyšuje důvěryhodnost produktů a značekParametry
Speciální Diety BEZ Laktózy, BEZ Lepku, Bezmléčné
Kategorie Antioxidanty, Detox, Greens, Přírodní výtažky/Extrakty, Vitamín C
Celý výrobní proces je certifikován IFS Food O čem vypovídá IFS certifikace? O vysoké kvalitě použitých surovin, vysokém standardu skladování surovin a o maximální možné kvalitě celého procesu výroby. Celosvětově zvyšuje důvěryhodnost produktů a značek.
GMO Výrobek v souladu s požadavky Nařízení (ES) 1829/2003 a 1830/2003 neobsahuje GMO a nebyl vyroben z geneticky modifikovaných surovin
Ionizace Výrobek nebyl ošetřen pomocí ionizujícího záření, jak je definováno ve Směrnici Evropského parlamentu a Rady č. 1999/2/ES ve znění Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1137/2008.
Speciální Diety BEZ Laktózy, BEZ Lepku, Bezmléčné
Kategorie Antioxidanty, Detox, Greens, Přírodní výtažky/Extrakty, Vitamín C
Celý výrobní proces je certifikován IFS Food O čem vypovídá IFS certifikace? O vysoké kvalitě použitých surovin, vysokém standardu skladování surovin a o maximální možné kvalitě celého procesu výroby. Celosvětově zvyšuje důvěryhodnost produktů a značek.
GMO Výrobek v souladu s požadavky Nařízení (ES) 1829/2003 a 1830/2003 neobsahuje GMO a nebyl vyroben z geneticky modifikovaných surovin
Ionizace Výrobek nebyl ošetřen pomocí ionizujícího záření, jak je definováno ve Směrnici Evropského parlamentu a Rady č. 1999/2/ES ve znění Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1137/2008.

Doplňkový sortiment2

Alternativní produkty