Monakolin 90 kapslí

Skladem > 50 ks - Při objednávce do 12:00 ve všední den odesíláme s doručením do druhého pracovního dne.
ks

Monakolin je přírodní látka nacházející se v červené fermentované rýži (Monascus purpureus), což je tradiční čínská fermentovaná potravina. Více

Monakoliny, zejména monakolin K, jsou bioaktivní sloučeniny nacházející se v červené fermentované rýži, která se vyrábí fermentací rýže s plísní Monascus purpureus. Během tohoto procesu se tvoří monakoliny, které jsou odpovědné za její biologickou aktivitu. Po fermentaci může být červená rýže zpracována na extrakty, které jsou standardizovány na obsah monakolinů, zejména monakolinu K. Tyto sloučeniny jsou známy svou schopností ovlivňovat biologické procesy a jsou široce používány v doplňcích stravy, jsou široce dostupné a mohou být snadno zařazeny do denní stravy. Monakoliny, zejména monakolin K, jsou známé svým účinkem na enzym HMG-CoA reduktázu. Monakolin K má chemickou strukturu shodnou s lovastatinem. 

Vitamín B5 neboli Kyselina pantothenová přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitaminu D a některých neurotransmiterů, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální mentální činnosti.

Vitamín B1 neboli Thiamin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální psychické činnosti, k normální činnosti srdce.

Balení: 90 kapslí
Předpokládaná doba užívání 1 balení: 90 dní
Doporučené denní dávkování: užijte 1 kapsli 1x denně. Nepřekračujte doporučené dávkování

  Obsah látek v denní dávce 1 kapsle RHP*
  Vitamin B5 6 mg 100%
  Monakolin 3mg **
  Vitamin B1 1,1 mg 100%

  *RHP – referenční hodnota příjmu, **RHP není stanovena.

  Složení:
  rostlinná kapsle z hypromelózy (HPMC - Empty Hard capsule from Hypromellose), plnidlo rýžová mouka, fermentovaná červená rýže (4% Monakolin), Vitamin B5-Calcium Panthothenate, Vitamin B1-Thiamine HCL, protispékavá látka:

  Upozornění na obalu: Doplněk stravy s vitamíny a extraktem. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Není vhodné pro děti, mládež, těhotné a kojící ženy a starší 70 let. Není vhodné pro osoby užívající léky ke snížení hladiny cholesterolu a osoby s onemocněním ledvin, jater a se svalovými poruchami. Neužívejte souběžně s jinými přípravky s obsahem červené fermentované rýže. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Minimální trvanlivost uvedena na obalu.

  Celý výrobní proces je certifikován podle IFS Food. Proč jsme nahradili certifikaci ISO 22000:2018 za IFS Food?
  IFS Food je celosvětově uznávaná certifikace bezpečnosti a kvality potravinových produktů určená pro audity kvality výrobních procesů a produktů. Jednotný mezinárodně uznávaný potravinový standard umožňuje zajistit celosvětově uznávanou konzistentní bezpečnost a nejvyšší možnou kvalitu potravin. Na tvorbě standardů IFS se podílely německé (HDE), francouzské (FCD) a italské (ANCC, ANCD) maloobchodní svazy ve spolupráci s výrobci.

  O čem vypovídá IFS certifikace?

  • o vysoké kvalitě použitých surovin
  • o vysokém standardu skladování surovin
  • o maximální kvalitě celého procesu výroby
  • celosvětově zvyšuje důvěryhodnost produktů a značek
  Parametry
  Speciální Diety Vegan
  Důležité informace *RHP - referenční hodnota příjmu, **RHP není stanovena
  Celý výrobní proces je certifikován IFS Food O čem vypovídá IFS certifikace? O vysoké kvalitě použitých surovin, vysokém standardu skladování surovin a o maximální možné kvalitě celého procesu výroby. Celosvětově zvyšuje důvěryhodnost produktů a značek.
  GMO Výrobek v souladu s požadavky Nařízení (ES) 1829/2003 a 1830/2003 neobsahuje GMO a nebyl vyroben z geneticky modifikovaných surovin
  Ionizace Výrobek nebyl ošetřen pomocí ionizujícího záření, jak je definováno ve Směrnici Evropského parlamentu a Rady č. 1999/2/ES ve znění Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1137/2008.
  Alergeny Neobsahuje obiloviny obsahující lepek, korýše a výrobky z nich, vejce a výrobky z nich, ryby, arašídy, sojové boby, mléko a výrobky z nich, skořápkové plody, celer, hořčici, sezamové semena, vlčí bob, měkkýše a výrobky z nich, oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg nebo 10 mg/l.

  Doplňkový sortiment4