Podľa čoho si vybrať kašu a na čo si dať pozor?

Podľa čoho si vybrať kašu a na čo si dať pozor?

Existuje celá rada inštantných kaší, ktoré sú hotové za pár minút a dodajú telu všetko potrebné. Nemusíte zostať len pri bežnej ovsenej kaši, vyskúšajte pohánkovú alebo ryžovú a nebudete ľutovať. Podľa čoho také kaše vyberať a na čo si dať pozor?


Vitamin D3 a jeho účinky

Vitamin D3 a jeho účinky

Vitamín D je v súčasnej dobe jeden z najviac odporúčaných doplnkov stravy. Niet divu, má celý rad pozitívnych účinkov a naša populácia ho má všeobecne málo. Vitamín D patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch.


Jak na kvasinkovou infekci

Jak na kvasinkovou infekci

Spolu s dalšími mikroorganismy pomáhají v závěrečných fázích trávení. Za normálních okolností tvoří asi desetinu střevní flóry, přičemž se vyskytují především v tlustém střevě - tenké střevo je mikroorganismy osídleno minimálně. Kvasinky jsou s ostatními bakteriemi v rovnováze, ta se však může snadno narušit. Antibiotika, hormonální změny, antikoncepce, příliš mnoho cukru v potravě, alkohol či stres, křehkou rovnováhu v našem těle nejednou poškodí a způsobí přemnožení kvasinek. Kvasinky pak osídlují tenké střevo, dostávají se do krve a jsou zanášeny do různých orgánů, což může být pro organismus velmi nebezpečné.


Berberin a jeho účinky na organismus

Berberin a jeho účinky na organismus

Berberin je sloučenina získávána z různých druhů rostlin. Berberin patří mezi nejúčinnější přírodní doplňky stravy. Má velmi mnoho blahodárných účinků na naše zdraví a dokáže ovlivňovat pochody probíhající v lidském těle přímo na molekulární úrovni. Berberin například snižuje glykémii (cukr v krvi), pomáhá při hubnutí a zlepšuje zdraví srdce. Blahodárné účinky Berberinu na lidské zdraví jsou potvrzeny i mnohými odbornými studiemi.


Jak nám probiotika můžou pomoci

Jak nám probiotika můžou pomoci

Nejpřirozenějším přístupem k obnovení rovnováhy střevní flóry by mělo být použití přirozeně se vyskytujících mikroorganismů. Vynikajícím a potenciálním druhém mezi Lactobacillus jsou Bacillus coagulans. Tento druh vytváří spóry, které po aktivaci v kyselém prostředí žaludku mohou klíčit a množit se ve střevě, produkují příznivou L (+) formu kyseliny mléčné a účinně brání růstu patogenů.


Black seeds a jeho účinky na organismus

Black seeds a jeho účinky na organismus

Black seed nebo Černý kmín je rostlina, kterou lidé používají k výrobě léků již více než 3300 let. Lahvička oleje z černého kmínu byla dokonce nalezena iv hrobce krále Tuthanchamóna - pro použití v posmrtném životě. Není žádným překvapením, že olej z černého kmínu byl také používán v ajurvédské a čínské tradiční medicíně po tisíce let právě pro nespočetný seznam účinků, označovaný také jako "lék na všechny věci".


Nattokináza a jeho blahodárné účinky

Nattokináza a jeho blahodárné účinky

Nattokináza je enzym extrahovaný a čištěný z japonského jídla zvaného Nattã. Nattã má prokazatelné blahodárné účinky s více než tisíciletou tradicí. Nattã se vyrábí fermentací přidáním bakterie Bacillus nattã, která také produkuje tento enzym, do vařených sójových bobů. Zatímco jiné sójové potraviny obsahují enzymy, Natta je jen přírodní přípravek, který obsahuje specifický nattokinázový enzym.


Proč používáme kapsle z HPMC?

Proč používáme kapsle z HPMC?

HPMC tobolky (kapsle) jsou čistě rostlinného původu, takže jsou vhodné pro vegetariány i vegany. Jejich základ tvoří Hydroxypropylmethyl celulóza (odtud zkratka HPMC). Používáme zásadně čiré, tedy bez obsahu barviv. Kromě toho, že jsou čistě přírodní, jsou hlavně bez lepku, škrobu a jiných konzervantů, což ocení hlavně alergici, celiatici a lidé citliví na konzervační látky. 
Do budoucna chceme poskytnout větší komfort zákazníkům při polykání kapslí, proto jsme se rozhodli, že některé výrobky budeme již v roce 2020 vyrábět do objemově menších kapslí.


Proč přibírám, když jím zdravě

Proč přibírám, když jím zdravě

Základním předpokladem udržení vaší tělesné hmotnosti na úrovni, kterou požadujete, je zvolení přiměřených porcí a tím rozložení denního kalorického příjmu do pravidelných dávek. Přiměřenou porcí je myšlena nejen velikost konkrétního jídla, ale i jeho složení a tím kalorická hodnota. Nejen, že tímto nebudete zatěžovat vaše tělo zbytečnými výkyvy glykemického indexu, ale výrazně omezíte i pocity, že musíte sníst nekonečné množství jídla, abyste se zasytili. Platí zvláště pro večerní hodiny.


Tryptophan

Tryptophan

Tryptofan je jednou z osmi esenciálních aminokyselin, které si tělo neumí vytvořit samo a je nezbytné přijímat jej z potravy. S pomocí tryptofanu tělo vyrábí neurohormon melatonin, mnoho druhů enzymů, vitaminy B. Trpíte výkyvy nálady, postihují vás úzkostné stavy, trpíte psychickým a nervovým napětím? Pak je vhodné začít s užíváním L-tryptophanu. Potlačuje rozvoj stresových reakcí a pomáhá překonat abstinenční příznaky související s ukončením užívání návykových látek

Ďalej

Doprava zdarma

Pri nákupe nad 36,99 EUR
od 2,45 EUR pri nákupe do 36,99 EUR

ISO 22000:2018

Kvalita, ktorú si zaslúžite
Certifikovaná výroba podľa ISO 22000: 2018